Van Rapid City naar Douglas
Blijf op de hoogte en volg Eric
24 September 2016 | Verenigde Staten, Douglas
In Black Hills Forest was de Needles Highway (althans het gedeelte er naar toe) snel gevonden. Het weggetje was smal en erg bochtig. Halverwege de klim doemde ineens een tunnel op. Oeps, passen we hier met de RV door? We hadden wel een bordje met maten gezien, maar geen idee of we daar binnen vielen. Poging 1: het lijkt niet te passen. Dus maar even achteruit. De bestuurder van een tegemoetkomende auto vertelde ons echter dat het paste. Dus poging 2: linker spiegel inklappen en met de rechter spiegel net niet de zijkant van de tunnel raken. En dat ging goed :)
Na een stop om even bij te komen en een uitzicht te bewonderen, kwamen we bij het begin van de Needles Highway aan. De dame van de ingang van het park vertelde ons echter dat dit geen RV route was, er waren nog wat tunneltjes en die waren nog een fractie smaller dan die wij al gepasserd waren. Dus maar rechtsomkeert om via een andere ingang de Wildlife Loop Road van het Custer State Park te berijden. Op deze Loop Road was echter niet veel Wildlife te bekennen. De weg voerde wel door een fraaie omgeving. Op een gegeven moment kwamen we een wildrooster tegen waar een aantal ezels op jacht waren naar brood. Dit leverde leuke tafrelen op. Verderop (bij het andere wildrooster) stond nog een andere ezel, die dus ook wat kreeg en we zo door onze broodvoorraad heen waren. Morgen dus cruesli...
Na nog wat fraaie kilometers (en een noodstop om herten te fotograferen) gingen we richting Custers om daar de tank vol te gooien en af te zakken naar het zuiden. We hadden een KOA camping op het oog vlak bij Douglas. En dan de keuze: de korte route of wat langere en dan nog een stukje door de staat Nebraska. Het werd het laatste. Ook hier weer een aparte omgeving, minder spannend dan vanochtend maar minder saai dan de Grasslands van eergisteren.
Vanwege de harde wind kon niet met volle kracht gereden worden, maar de 60 mph konden we wel blijven volhouden. Onderweg nog een goederentrein ingehaald: deze had slechts 127 wagons met kolen aan de haak...
Op een gegeven moment kwamen we op de Interstate 25 aan. Nog 10 mijl naar het noorden en we waren bij Douglas. En wat bleek: waren we 10 mijl naar het zuiden afgezakt, dan waren we in Glendo aangekomen....
Bij de KOA camping was het kantoor al gesloten, maar met de self service check-in konden we zelf een plaatsje kiezen. Goed voor mekaar, zelfs het internet wachtwoord zat er bij :)
Morgen staan we in het Rocky Mountains National Park, daar is (vrijwel zeker) geen internet, dus het volgende verslag zal een paar dagen op zich laten wachten....
Reageer op dit reisverslag
Je kunt nu ook Smileys gebruiken. Via de toolbar, toetsenbord of door eerst : te typen en dan een woord bijvoorbeeld :smiley